EVDE BULDUĞU ZEHİRLİ AKREBİ ÖLDÜRMEK YERİNE BESLEMEYE BAŞLADI!

EVDE BULDUĞU ZEHİRLİ AKREBİ ÖLDÜRMEK YERİNE BESLEMEYE BAŞLADI!

Diyarbakır’da evinin lavabosunda 1,5 ay önce bulduğu zehirli akrebi öldürmek yerine beslemeye karar veren 36 yaşındaki Eşref Mugutay, akrebe Türkçe'de 'Sivri' anlamına gelen Kürtçe 'Tujo' adını koydu. Evinde beslemeye başladığı akrebin kuyruğuna ip bağlayan Mugutay, köpek gezdirir gibi evin bahçesinde akrebini gezdiriyor.

Merkez Sur ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Eşref  Mugutay, 1,5 ay önce evinde bulduğu zehirli akrebi öldürmek yerine beslemeye karar verdi. Mugutay, akrebin kuyruğuna ip bağlayarak bir kavanoz içerisinde koyduğu akrebi beslerken, yaptığı araştırmada akrebin zehirli olduğunu öğrendi.

 Buna rağmen akrebi besleyen Mugutay, ayrıca beslediği akrebi akşam serinliğinde evinin bahçesinde ve ağaç diplerine götürerek gezdirdiğini söyledi. Gün içerisinde iki saatini ayırdığı akrebe gözü gibi bakan Mugutay, bazen ise topladığı böceklerle akrebini beslediğini söyledi.

ELİMİZİ ISLATIP DAMLATARAK AKREBE SU VERİRİZ"

Zehirli akrebi besleyen Eşref  Mugutay, akrebi evde lavabo içerisinde bulduklarını ve öldürmeye kıyamadıklarını için beslemeye karar verdiklerini söyledi.

İnsanların zararı var ama, hayvanların zararı yok bu sebeple beslemek istedik. Çocuklardan uzak tutuyoruz. Ama serinlik olduğu zaman cadde başına çıkarıp bırakıyoruz. İnsanların ilgisini de çekiyor. Genellikle ağaç kenarlarına bırakıyoruz. Kırıntıları yer. Ya da biz yakaladığımız böcekleri önüne bırakırız. Elimizi ıslatıp damlatarak su veririz. Mahallenin herhangi bir tepkisi olmadı. Onlarda ilgi gösteriyor. Bulduğumuz akrebin ismini 'Tujo' koyduk. Diyarbakır'da genellikle sivri olarak anlam taşır. Televizyonlarda hayvanlara işkence yapıldığını görüyoruz. Hayvanlar Allah'ın sessiz kullarıdır. Onların şimdi dilleri yok ama edilen zulümün  elbet hesabı çıkar.

 Kesinlikle hayvana zulüm etmiyoruz. Eziyet etmiyoruz. Sallayıp işkence yapmıyoruz, kuyruğuna ip bağladık sonuçta zehirli bir hayvan ve elimize alamıyoruz. Bulduğumuz yöntem bu şekilde kendisine zarar vermedik oda bize zarar vermedi. Beslemeye devam edeceğim" dedi. 

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
  1- BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
 • BURAY-KABAHAT BENDE
  2- BURAY-KABAHAT BENDE
 • YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
  3-YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
 • DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
  4- DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
 • ZARA-KURTULDUM
  5- ZARA-KURTULDUM
 • BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
  6- BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
 • SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
  7- SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
 • MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
  8- MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
 • EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
  9- EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
 • EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
  10- EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş