HABERTÜRK TV VE GAZETESİ EL DEĞİŞTİRİYOR!

HABERTÜRK TV VE GAZETESİ EL DEĞİŞTİRİYOR!

UçanKuş’tan son derece sıcak bir gelişme. Turgay Ciner bugün öğle saatlerinde Habertürk TV ve gazetesinin satışı için Necat Gülseven’le el sıkıştı.

Kral TV’nin kapanıp, digital’e geçmesi, Sony’nin Türkiye’deki kanallarını kapatmasından sonra Medya’da bir son dakika haberi de Habertürk’ten geldi.

Turgay Ciner, Habertürk TV ve Habertürk gazetesi ile matbaalarının satışı için Necat Gülseven’le el sıkıştı.

Bugün öğle saatlerinde yapılan anlaşmaya göre Habertürk internet sitesi ise Ciner’de kalacak. Ünlü sanatçı Ebru Yaşar’ın da eşi olan Gülseven, gazeteyi tekrar çıkarmak için de hemen harekete geçecek.

Bu arada bir yabancı grubun ise Show TV’yi almak için 200 milyon dolar önerdiği ancak Ciner’in ise Show TV için 400 milyon dolar istediği ve aradaki büyük fark yüzünden anlaşmaya henüz varılamadığı öğrenildi.

Türkiye’de kanal sayısı son dönemde 650’lerden 150’lere inerken, özellikle de erişimini geniş bir şekilde tamamlamış ve ulusal tarzda yayın yapan ve de digital tarafı da güçlü olan kanallara büyük bir ilgi duyulmaya başlandığı ve Nisan ayı sonuna kadar Medya’da çok önemli el değiştirmelerin olabileceği ileri sürülüyor.

 

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla