ŞOKE EDEN SALA GERÇEĞİ!

ŞOKE EDEN SALA GERÇEĞİ!

Daily Telegraph gazetesi yaptığı özel haberde, Cardiff City ve Emiliano Sala'nın uçak kazası gerçekleşmeden önce potansiyel olarak geçersiz bir sözleşme imzaladığını okuyucularına duyurdu.Habere göre, İngiltere'nin üst kademesi adına çalışan avukatlar, Galler kulübüne yazdıkları yazıda, geçtiğimiz ay yaptıkları rekor transferin ligde oynayabilme izni olmadığını teyit eden bir yazı yazdılar.

Transferde dikkate değer bir diğer dönemeç de Cardiff'in, Nantes'e 15 milyon sterlin tutarındaki transfer bedelinin tamamını ödemesi gerekip gerekmediği konusunda yasal bir girişimde bulunması olarak gösteriliyor.

SALA'NIN SÖZLEŞMESİ SORUNLUYDU

Nantes'ın, ödemelerin dondurulmasından sonra Cardiff kulübünü yasal olarak tehdit etmesi, Sala'nın sözleşmesinin sorunlu bir sözleşme olduğu gerçeğinin ortaya çıktığı belirtildi.

The Telegraph gazetesi, Sala'nın Cardiff ile yaptığı sözleşmenin Premier Lig kurallarına uymadığını ve bu sözleşmenin değiştirilmek üzere tekrar kendilerine gönderildiğini söyledi.

Buna benzer örnekler çok olsa da kulübün de lig yönetiminin de belgelerin gizliliği kuralından dolayı herhangi bir yorum yapma imkanı bulunmuyor.

Cardiff City'nin, Sala bir ay önce hayatını kaybettiği sırada, oyuncunun kendi oyuncuları olmadığını ispat etmek için Premier Lig oyuncu kayıt statüsünü kullanmayı planladığını söyleyen gazete, Galler kulübünün statüye göre Sala'nın kaza yaptığı sırada kendi oyuncuları olmadığını söylediğini belirtti. Ayrıca haberde, Cardiff City kulübünün, Nantes kulübüne bir yazı yazarak, 21 ocaktaki kazadan önce oyuncunun tamamen Nantes kulübünün oyuncusu olduğunu gösteren kanıtlar aradıklarını söylemesi de dikkate değer bir diğer nokta olarak göze çarpıyor.

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
  1- BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
 • BURAY-KABAHAT BENDE
  2- BURAY-KABAHAT BENDE
 • YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
  3-YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
 • DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
  4- DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
 • ZARA-KURTULDUM
  5- ZARA-KURTULDUM
 • BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
  6- BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
 • SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
  7- SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
 • MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
  8- MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
 • EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
  9- EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
 • EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
  10- EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş