ANKARA’DAKİ KÖPEK KATLİAMINDA FLAŞ İDDİA!

ANKARA’DAKİ KÖPEK KATLİAMINDA FLAŞ İDDİA!

Ankara'nın Çubuk ilçesinde boş arazide çöp torbalarında ölü halde bulunan köpeklerle ilgili inceleme sürerken, hayvanların darp edilip, aç kalmaları sebebiyle öldüğü ileri sürüldü.

Çubuk'ta Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yakınında geçen cumartesi günü, bazıları çöp torbasına konulmuş 30 köpek ve 2 kedi ölüsü bulundu.

Hayvan cesetleri, belediye ekipleri tarafından kamyonete yüklenerek götürüldü. Olay ilgili soruşturma başlatan Çubuk İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Çevrede oturan birçok kişinin de ifadesine başvuruldu.

Telef olan köpeklerden 2'sinin cesedi, otopsi yapılmak üzere ilçedeki bir veterinere götürüldü.

Köpeklerin ölüm nedeninin belirlenmesi için karaciğer ve midelerinden parça alınarak laboratuvara gönderildi.

Hayvansever Aysun Eroğlu, ölen rottweiler cinsi köpeğin sahibi olduğunu ve 2017 yılında kendisinden alınarak barınağa konulduğunu söyledi.

Köpeğin 2 hafta önce barınaktan çalındığını öğrendiğini anlatan Eroğlu, "Köpeği aramaya başladım ve geçen cumartesi günü köpeğimin öldüğünü öğrendim. Bugün otopsi yapıldı, midesinden ve karaciğerinden parça alınıp ölüm nedeniyle ilgili inceleme yapılacaktı. Karaciğerinden parça alındı ancak midelerinin boş olduğu görüldü. Bu köpeklere ne olduğu inşallah en yakın zamanda belli olur. Orada bulunan köpeklerin hepsi aynı zamanda ölmemiş, ölüleri biriktirilmiş ve oraya bırakılmış. Hayvanlar sokakta kalmış olsa mutlaka bir şeyler yerlerdi ama bu hayvanların mideleri boş çıktı" dedi.

Ölen pitbull cinsi köpeğin kendisine ait olduğunu ve 1 yıldır kayıp olduğunu belirten Demet Nar ise, "İlanlar astık, 1 yıldır köpeği arıyorduk. Sonrasında fotoğraflarını gördük. Ve fotoğraftan teşhis ettiğimiz kadarıyla bizim köpeğimiz olduğunu anladık. Fotoğrafları incelediğimiz kadarıyla köpeğin darp edildiğini fark ettik. Arkadaşımızın köpeğine yapılan otopsi sonucuna göre de, köpeklerin açlıktan öldüğü belirlendi. Köpekler hem darp edilmiş hem de aç bırakılmış" dedi.

Haber ile ilgili yorumlarınızı instagram sayfamızdan yapabilirsiniz.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • MURDA & EZHEL - AYA
  1-MURDA & EZHEL - AYA
 • SAGOPA KAJMER - AVUTSUN BAHANELER
  2-SAGOPA KAJMER - AVUTSUN BAHANELER
 • BURAY - TAC MAHAL
  3-BURAY - TAC MAHAL
 • FERİDE HİLAL AKIN - YOK YOK
  4-FERİDE HİLAL AKIN - YOK YOK
 • BERKAY & TEPKİ - DELİ ET BENİ
  5-BERKAY & TEPKİ - DELİ ET BENİ
 • NORM ENDER - MEKANIN SAHİBİ
  6-NORM ENDER - MEKANIN SAHİBİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - FARZET
  7-İLYAS YALÇINTAŞ - FARZET
 • TUĞÇE KANDEMİR - YELKOVAN
  8-TUĞÇE KANDEMİR - YELKOVAN
 • SILA – KARANFİL
  9-SILA – KARANFİL
 • ERSAY ÜNER - NOKTA
  10-ERSAY ÜNER - NOKTA
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş