YAPIŞIK DÖRDÜZLER AMELİYATLA BİRBİRİNDEN AYRILDI

YAPIŞIK DÖRDÜZLER AMELİYATLA BİRBİRİNDEN AYRILDI

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, yapışık dördüz kedi yavruları, bir veteriner kliniğinde gerçekleştirilen ameliyatın ardından birbirinden ayrıldı. Veteriner hekim Emirhan Cumbul, "Böyle bir şey ilk defa başımıza geliyor. Üç yavruyu ise sağlıklı bir şekilde çıkardık, başarılı bir operasyon gerçekleşti. Şu anda bir sıkıntı yok, sağlık durumları iyi" dedi.

Beyşehir kent merkezinde bir hayvansever tarafından Emirhan Cumbul’a ait veteriner kliniğine yapışık dördüz kedi yavruları getirildi. Yapışık kediler, gerçekleştirilen ameliyat sonrasında birbirinden ayrılabildi. Ameliyat sonrasında 3 yavru kedi sağlıklı bir şekilde birbirinden ayrılırken, göbek bölgesinin bir bölümü olmadığı için hayatta olmayan yavru kedi ise veteriner hekim tarafından inceleme yapılmak üzere alıkonuldu.

Veteriner hekim Cumbul, bir hayvansever tarafından işyerine bir yumak kedi getirildiğini anlatarak, “İlk başta kedilerin göbek bölgesinden birbirine bağlı olduğunu düşündüm. İp gibi bir şeyle muayenemizi yaptığımızda göbek, yani göbek kordonlarının birleşik olduğunu fark edince ayırmak için hemen ameliyata aldık” dedi.

"BÖYLE BİR ŞEY İLK DEFA BAŞIMIZA GELİYOR"

İlk defa böyle bir durumla karşılaştığını aktaran Cumbul, “Böyle bir şey ilk defa başımıza geliyor. Ameliyatlarını gerçekleştirince üç tane tam yavru, bir tane de göbek bölgesinden ön tarafı olmayan bir yavru, o zaten o şekilde doğmuş. Üç yavruyu ise sağlıklı bir şekilde çıkardık, başarılı bir operasyon gerçekleşti. Tekrar bize getiren hayvansevere teslim ettik, o da bakımını üstlendi sağolsun. Şu anda bir sıkıntı yok, sağlık durumları iyi” şeklinde konuştu.

Emirhan Cumbul, yavru kedilerin birleşiminin anne karnında olacağını düşünmediğini de dile getirirken, “Anne karnında olmuş diyor görenler, onlar doğum anını görmüş ama ben o şekilde bir doğum olacağını düşünmüyorum. Büyük ihtimal doğumdan sonra bir yapışma olmuş. Çünkü bize geldiklerinde iki ya da üç günlüktü. Büyük ihtimal doğumdan sonra oluşmuş bir olay diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
  1- BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
 • BURAY-KABAHAT BENDE
  2- BURAY-KABAHAT BENDE
 • YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
  3-YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
 • DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
  4- DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
 • ZARA-KURTULDUM
  5- ZARA-KURTULDUM
 • BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
  6- BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
 • SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
  7- SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
 • MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
  8- MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
 • EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
  9- EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
 • EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
  10- EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş