SEVGİLİSİNİN YÜZÜNÜ ISIRMIŞTI! CEZASI BELLİ OLDU

SEVGİLİSİNİN YÜZÜNÜ ISIRMIŞTI! CEZASI BELLİ OLDU

Ağustos 2018'de Sait Halim Paşa yalısında yapılan düğünde kıskançlık krizine kapılarak stajyer avukat olan sevgilisine kafa atan sonra da yüzünü ısıran işletmeci Yağızcan Y. hakkında mahkeme kararını açıkladı. Sanığın öldürmeye teşebbüs suçundan beraatına karar veren mahkeme, eylemlerinin "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçunu oluşturduğunu belirterek 1 yıl 8 ay hapis cezasına hükmetti.

İstanbul'da Sait Halim Paşa yalısındaki yapılan düğünde kıskançlık krizine kapılarak stajyer avukat sevgilisine kafa atan, yüzünü ısıran işletmeci Yağızcan Y. hakkında mahkeme kararını açıkladı.

ŞİKAYETİNİ GERİ ALDI

Selin C.'nin rapor alıp şikayetçi olması üzerine Yağızcan Y. tutuklanmış ve hakkında kasten öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yaralama suçlarından 12 buçuk yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Davaya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da müdahil olmuştu. Stajyer avukat Selin C. dava devam ederken şikayetini geri çektiğini belirtmiş, mahkeme sanığın yurt dışı yasağı tedbiri ile tahliye etmişti.

'KISKANÇLIK KRİZİNE GİRDİM'

Düğünde kıskançlık krizine girdiğini belirten Yağızcan Y., "Ortam gürültülüydü. O yüzden yakın planda yüksek sesle konuşuyorduk. Bir an kendime engel olamadım. Yüzünü ısırdım daha sonra kendisinden özür diledim. Alkollüydüm, boğazını sıktığımı hatırlamıyorum" demişti.

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMASIN

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Hatice Boz, duruşmadan önce mahkemeye verdiği dilekçede, sanığın eylemlerini zincirleme gerçekleştirdiğini, tehdit ve baskı uyguladığını belirterek, cezanın üst sınırdan verilmesini talep etti. Şiddet suçlarında iyi hal indirimi uygulanmamasının adalete ve devlete güvenini sarsmaması açısından önemli olduğunu belirten bakanlık avukatı sanığa iyi hal indirimi uygulanmamasını istedi.

 

NEFRET VE NEDEN YOK

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmada sanık avukatı Yağızcan Y.'nin öldürmeyi gerektirecek bir hareketi ve nedeni bulunmadığını, geceyi birlikte geçiren çiftin mağdura karşı öldürme duygusunu ortaya çıkartacak bir nefreti de bulunmadığını belirtti. Kıskançlık nedeniyle çıkan tartışma sonunda Selin C.'nin kendisini odaya kilitlediğini, hürriyeti yoksun kılma suçunun oluşmadığını belirten sanık avukatı, "Sadece basit yaralama söz konusudur. Selin C. de şikayetinden vazgeçmiştir. Sanığın beraatını istiyoruz" dedi.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Kararını açıklayan mahkeme sanığın öldürmeye teşebbüs suçundan beraatına karar verdi. Mahkeme sanığın Selin C.'ye karşı karşı kasten yaralama suçunun konusu olarak vurma, yatağa yatırıp zorla tutmak ve odadan çıkmaya izin vermemek eylemlerinin bir bütün haliyle kişiyi hürriyetinden cebir kullanarak yoksun kılma suçunu oluşturduğunu belirtti. Kasten yaralama suçundan ceza vermeyen mahkeme Yağızcan Y.'ye kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 2 yıl verdiği hapis cezasını, iyi hal indirimi uygulayarak cezayı bir yıl 8 ay hapse indirdi. Mahkeme karar kesinleşinceye kadar da sanığın yurt dışı çıkış yasağı tedbirinin devamına karar verdi.

Haber ile ilgili yorumlarınızı instagram sayfamızdan yapabilirsiniz.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş