DÜĞÜNDE DEHŞET! O GELİN KONUŞTU!

DÜĞÜNDE DEHŞET! O GELİN KONUŞTU!

Konya’da düğünde halay çekerken mermiyle kolundan vurulan gelin Burşah Tosun, magandalara isyan etti: “Düğünümüzü zehir ettiler. Mermi başıma isabet etseydi, şimdi hayatta değildim”

Konya'da kepçe operatörlüğü yapan Mesut Tosun (25) Yunak ilçesine bağlı Karayayla Mahallesi'nde yaşayan Burşah (22) ile iki yıl önce nişanlandı. İşinden ayrılarak köyde çiftçilik yapmaya başlayan Mesut Tosun, 3 gün 3 gece düğün yapmaya karar verdi. Çarşamba akşamı düğün sırasında kına yakılması için hazırlanan gelin, eşiyle birlikte halay çekmek için sahneye çıktı.

Damadın evinin önünde düzenlenen eğlencede canlı müzik eşliğinde arkadaş ve akrabalarıyla halay çeken gelin, bir anda yere yığıldı. Başta ayağı takılıp düştüğü sanılan gelinin kolundan tutan damat, eşinin magandalar tarafından vurulduğunu gördü. Kanlar içinde kalan gelin Burşah Tosun, ambulansla önce Yunak Devlet Hastanesi'ne daha sonra da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Sabah'ın haberine göre; Sağ kolunda mermi çekirdeği bulunan gelin hemen ameliyata alındı. Olay yerinde yapılan incelemede bir otomobilin camına da mermilerin isabet ettiği belirlendi. Gelin ve damadın şikâyetçi olduğu magandaların bulunması için jandarma soruşturma başlattı. Evliliğinin ilk gününü ortopedi servisinde geçiren Burşah Tosun konuştu. Kolundaki mermi çıkartılan genç kadın "Kına öncesinde halay çekerken bir anda kolumda sıcaklık ve acı hissettim. Dengemi kaybedip yere düştüm, bir süre sonra vurulduğumu anladım. Ertesi gün gelinliğimle baba ocağımdan çıkıp gelin olacaktım. Ama ben aynı saatlerde ameliyata girdim. Düğünümüzü zehir ettiler. Mermi başıma da isabet edebilirdi. Düğünlerde silah kullanmasınlar. En mutlu günümüz yarım kaldı" dedi.

'SİLAH KULLANMAYIN DEMİŞTİM'

Damat Mesut Tosun ise, "Düğünün başladığı ilk akşam silah kullananlar oldu. Herkesi uyardım. 'Çocuklar var, kimse havaya ateş etmesin' dedim. Eşimi düğün günü kaybedebilirdim. Magandaların bulunup cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
  1- BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
 • BURAY-KABAHAT BENDE
  2- BURAY-KABAHAT BENDE
 • YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
  3-YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
 • DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
  4- DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
 • ZARA-KURTULDUM
  5- ZARA-KURTULDUM
 • BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
  6- BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
 • SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
  7- SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
 • MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
  8- MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
 • EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
  9- EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
 • EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
  10- EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş