TWITTER'DAN KADINLARI SEVİNDİRECEK PENİS KARARI

TWITTER'DAN KADINLARI SEVİNDİRECEK PENİS KARARI

Twitter'da kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri mesajlardaki çıplak fotoğraf ya da penis görsellerini filtreleyen bir uygulamaya geçildi.

Sosyal medya platformlarından Twitter, kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri mesajlarda (direct message-DM) çıplak fotoğraf ya da penis görsellerini filtreleyen bir uygulamayı devreye soktu.

Uygulamayı geliştirmek için Twitter'da bir kampanya başlatan yazılımcıya bu iş için bir günde 4000 penis görseli gönderildi.

Analist ve yazılımcı olarak çalışan Kelsey Bressler adlı bir kullanıcı, geçen sene kendisine Twitter üzerinden doğrudan mesajla gönderilen bir penis fotoğrafından rahatsız oldu. Bressler, BBC'ye yaptığı açıklamada, araştırmasında özellikle kadın kullanıcılara bu ve benzeri çıplaklık içeren birçok fotoğraf gönderildiğini belirtti. Bressler bu sorunu çözmek için bir yama uygulama (plug-in) geliştirmeye karar verdi ve gerekli algoritma için Twitter kullanıcılarından yardım istedi. Gönüllü üyeler Kelsey Bressler'in geliştirdiği yapay zeka algoritması için kendisine bir günde 4000 insan penisi fotoğrafı gönderdi.

Euronews'ten Kerem Çongar'ın haberine göre, Bressler yaptığı açıklamada söz konusu yazılımın iyi işlediğini, DM'lerde kullanılan gerçek penis harici vibratör ve ruj gibi şekil bakımından benzer objelerin de engellendiğini duyurdu. Yazılımın başarı oranının yüzde 99 olduğu belirtilirken, Twitter benzeri başka sosyal medya platformlarının da aynı yazılımı kullanmak istediği kaydedildi.

İnternet üzerinde ve özellikle sosyal medya hesaplarında birçok kullanıcının tanımadığı kişilerden cinsellik içeren çıplak fotoğraflar alması büyük bir sorun.

2018'de internet tabanlı anket şirketi YouGov'un yaptığı bir araştırmaya göre 18 yaşını doldurmuş kadın sosyal medya kullanıcılarının yüzde 46'sından çoğu, tanımadığı kişilerden bu tarz çıplaklık içeren fotoğraf ve videolara maruz kaldı.

Haber ile ilgili yorumlarınızı instagram sayfamızdan yapabilirsiniz.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • MURDA & EZHEL - AYA
  1-MURDA & EZHEL - AYA
 • SAGOPA KAJMER - AVUTSUN BAHANELER
  2-SAGOPA KAJMER - AVUTSUN BAHANELER
 • BURAY - TAC MAHAL
  3-BURAY - TAC MAHAL
 • FERİDE HİLAL AKIN - YOK YOK
  4-FERİDE HİLAL AKIN - YOK YOK
 • BERKAY & TEPKİ - DELİ ET BENİ
  5-BERKAY & TEPKİ - DELİ ET BENİ
 • NORM ENDER - MEKANIN SAHİBİ
  6-NORM ENDER - MEKANIN SAHİBİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - FARZET
  7-İLYAS YALÇINTAŞ - FARZET
 • TUĞÇE KANDEMİR - YELKOVAN
  8-TUĞÇE KANDEMİR - YELKOVAN
 • SILA – KARANFİL
  9-SILA – KARANFİL
 • ERSAY ÜNER - NOKTA
  10-ERSAY ÜNER - NOKTA
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş