BÜYÜK TEHLİKE ORTAYA ÇIKTI

BÜYÜK TEHLİKE ORTAYA ÇIKTI

İzmir'in Narlıdere ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmeye çalışırken yakalanan 276 kaçak göçmen ile 8 organizatörün geçiş için kullanacağı tankerin, motor bölümünün su aldığı ortaya çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Narlıdere'nin Sahilevleri açıklarında göçmen kaçakçılığı yapılacağı bilgisi üzerine harekete geçti. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleriyle tankere önceki gece baskın yapıldı. Yapılan aramalarda, yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan 276 kaçak göçmen yakalandı. Organizatör oldukları değerlendirilen 8 kişi de gözaltına alındı. Kaçak göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

VİRÜSE KARŞI DEZENFEKTAN KOYMUŞLAR

Kaçak göçmenlerin yakalandığı tankerin çeşitli bölümlerine, Coronavirüs’e karşı dezenfektan ve cerrahi maske bırakıldığı, su ve meyve suyu depolandığı görüldü. Göçmenlerin, sağlıksız odalarda kapalı kaldıkları ve herhangi bir olumsuzluk durumunda içeriden çıkmalarının mümkün olmadığı belirlendi. Organizatör oldukları şüphesiyle gözaltına alınıp, emniyete götürülen şüphelilerin, geçiş için 2 bin ile 5 bin dolar arasında değişen ücretler aldıkları öğrenildi.

MOTOR BÖLÜMÜNÜN SU ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Kaçak göçmenler ve organizatörlerin yakalandığı tankerin, 20 gün önce Narlıdere Balıkçı Barınağı yakılarındaki tamir atölyesine onarım bahanesiyle yanaştırıldığı ve burada bekletildiği öğrenildi. Polis ekiplerinin kıyıya yanaştığı andan itibaren teknik ve fiziki takibe aldığı tankerin motor bölümünün su aldığı ve yola çıkılması durumunda kısa sürede batmasının muhtemel olduğu belirtildi. Emniyetin operasyonuyla facianın eşiğinden dönüldü.

 

Haber ile ilgili yorumlarınızı instagram sayfamızdan yapabilirsiniz.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  1- ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • HANDE YENER - BELA
  2-HANDE YENER - BELA
 • ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
  3-ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
 • SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
  4- SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
  5-OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
 • YALIN - OYUNBAZ
  6- YALIN - OYUNBAZ
 • ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş