ISAİAS KASIRGASI  140 KİLOMETRE HIZLA VURDU

ISAİAS KASIRGASI 140 KİLOMETRE HIZLA VURDU 4 Ağustos 2020 - 14:23 | Güncelleme:

Son dakika haberine göre, dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan ve Çin'de doğan pandeminin merkez üssü haline gelen ABD, bi felaketle daha karşı karşıya.

Bir süredir ABD açıklarında seyreden Isaias Kasırgası'nın hızını artırarak kasırgaya dönüştü. Atlas Okyanusu'nda oluşan Isaias Kasırgası, ABD'nin Kuzey Carolina eyaleti kıyılarına ulaştı.

Bir süre önce ABD’nin doğu kıyılarında seyreden fakat hızı yavaşladığı için yetkililerin uyarıda bulumadığı Isaias Kasırgası, ciddi bir hız kazandı.

Hızı saatte 140 kilometreye kadar çıkan ve ülkenin güney doğusundan kuzeyine doğru ilerleyen kasırga, yerel saat ile 23.30 sularında, Kuzey Carolina eyaletinin güneyindeki Ocean Isle Beach bölgesinde karaya vurdu.

Kategori 1 kasırga şiddetindeki Isaias Kasırgası'nın karaya yaklaştığı saatlerde ise Kuzey Carolina ve Güney Carolina eyaletlerinin kıyı kesimlerinde şiddetli yağış ve rüzgarlar etkili oldu.

Kasırga nedeniyle Virginia ve Maryland başta olmak üzere ABD'nin kuzeydoğu yakasındaki eyaletlerde sel ve şiddetli rüzgar uyarısı verildi.

Isaias Kasırgası bölgede paniğe sebep olurken yetkililer sel uyarısı yaparak bölgede yaşayanların evlerinden çıkmamalarını istedi.