"GALATASARAY'IN ASLANINI EVCİLLEŞTİRDİM"

"GALATASARAY'IN ASLANINI EVCİLLEŞTİRDİM" 25 Kasım 2021 - 15:08 | Güncelleme:

Galatasaray bu akşam Fransız temsilcisi Marsilya'yı konuk edecek. Maç öncesi Fransız basın mensupları da stada gelmeye başladı. Ancak Romain Canuti isimli gazetecinin stadyumdan paylaştığı görsel tepki çekti. Canuti tepkiler üzerine paylaşımı silerek özür diledi ve haddini aştığını itiraf etti.

Galatasaray , UEFA Avrupa Ligi E Grubu'ndaki beşinci maçında Marsilya'yı konuk etmeye hazırlanıyor. Kritik karşılaşma öncesi Fransız ekibini yakından takip eden gazeteci Romain Canuti'nin Nef Stadyumu'ndan gerçekleştirdiği paylaşım büyük tepki çekti.

"Evcilleştirdim"

Olympique Marsilya hakkında en popüler haber sitesi Le Phoceen'de görev yapan Romain Canuti, Galatasaray maçı için Türkiye'ye gelmişti. Fransız gazeteci; Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu'nda Aslan heykelinin üstüne oturur şeklinde bir pozu, "Galatasaray'ın aslanını evcilleştirdim" notuyla paylaştı.

Tepkiler gelince sildi

Fransız gazeteci, gerçekleştirdiği hareket nedeniyle güvenlik görevlisi tarafından uyarı aldığını belirtmişti. Paylaşım sonrası ise internet üzerinden reaksiyon daha sert oldu. Galatasaraylı taraftarların büyük tepkileri üzerine Romain Canuti, paylaşımını sildi.

"Anlamsız bir şakaydı, haddimi aştım"

Yaşanan olay nedeniyle büyük tepki gören Romain Canuti, paylaşımını kaldırmanın yanı sıra hesabından Türkçe de bir özür mesajı paylaştı. Bu mesajda, "Dün akşamki basın toplantısından önce, şaka olduğunu düşündüğüm anlamsız hareketle haddimi aştığımı üzülerek fark ettim. Bu sebepten dolayı kırdığım ve üzdüğüm tüm Galatasaray taraftarından özür dilerim" ifadeleri kullanıldı.