KULÜPLER BİRLİĞİNDEN FLAŞ ÇAĞRI!

KULÜPLER BİRLİĞİNDEN FLAŞ ÇAĞRI!

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, "Sezon başında bir avans ödemesi yapılıyor, 15 günlük süreci vardı ve yapılmadı. Biz de yayıncı kuruluşun sözleşmede geçerli olan maddeleri yerine getirmesini istiyoruz" dedi.Kulüpler Birliği ile Türkiye Futbol Federayonu Yönetim Kurulu, Süper Lig’in resmi yayıncı kuruluşu beIN Sports’un taleplerine ilişkin yaptıkları toplantının ardından açıklama yaptı.

Toplantı sonrasında konuşan Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, yayıncı kuruluşun finansal taleplerinin geçerli olmadığını dile getirirken alacakların geciktirildiğini ve ödemelerin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Yayıncı kuruluş beIN Sports yaklaşık 1 aydır sezon başı ödemeleri gerçekleştirmedi.


Öte yandan bir  muhabirin “Eğer anlaşma sağlanmazsa ne olacak?” sorusunu yanıtlayan Orman, “Onları TFF yetkililerine sorun. Biz Kulüpler Birliği olarak nerede duracağımızı epeyce tartıştık. Sonuç itibariyle yetkililere duruşumuzu açıkladığımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.


İşte Orman’ın açıklamaları;

“Bugün çok önemli bir toplantı yaptık. İki-üç hafta içerisinde birçok toplantı yaptık. Spor Toto Süper Lig resmi yayıncı kuruluşu beIN sports’un geçtiğimiz sezonun ortasından beri TFF’den bir takım finansal taleplerde bulunmaktadır. Bugün 18 kulübümüz ve TFF Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleriyle talepleri değerlendirdik. 18 kulüp olarak beIN Sports’un hiçbir gerekçesi olmadan geciktirdiği yükümlülükleri bir an önce yerine getirmesini TFF aracılığıyla iletmesi kararını aldık. Bundan sonrası TFF ve yayıncı kuruluş arasında olacak. Bizim oyuncularla yaptığımız sözleşmeler var. Ve bunların çoğu Euro üzerinden yapılmış sözleşmeler. Kulüplerin içerisindeki durum da belli. Yayın gelirleri kulüplerimizin en önemli gelir kaynaklarından.”

 

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
  1- BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
 • BURAY-KABAHAT BENDE
  2- BURAY-KABAHAT BENDE
 • YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
  3-YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
 • DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
  4- DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
 • ZARA-KURTULDUM
  5- ZARA-KURTULDUM
 • BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
  6- BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
 • SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
  7- SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
 • MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
  8- MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
 • EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
  9- EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
 • EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
  10- EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş