SU İÇİRDİĞİ BEBEĞİ ÖLÜYORDU!

SU İÇİRDİĞİ BEBEĞİ ÖLÜYORDU!

Her ne kadar biz yetişkinlere sık sık daha fazla su içmemiz konusunda öneriler sunuluyor ve bizler içme suyunun sağlığa son derece faydalı olduğunu düşünüyorsak da, içme suyu tüketmek sandığımız kadar sağlıklı bir eylem değil.

Bununla birlikte, bebeklerde su zehirlenmesi vakaları oldukça fazla ve bir anne, 11 aylık kızı Emily'nin başından geçen korkunç deneyimi Facebook üzerinden paylaştı.

"Su zehirlenmesi gerçekten çok kolay gerçekleşebilen bir şeymiş! Şu an sudan zehirlenen 11 aylık minik bebeğim ile ilgileniyorum. Tedavi gereği ek oksijen tüketmesi gerekiyor ancak ona bunu sağlamakta güçlük çekiyorum" Katie Gorter, konu ile ilgili Facebook’ta bu açıklamalarda bulundu ve ekledi: “Dün, musluk suyunu içebileceğini keşfetti. Başta bu konu üzerinde fazla düşünmedim. Yanına gittiğimde sürekli kustuğunu ve nefes almakta güçlük çektiğini gördüm. Daha sonra bebeğimi aceleyle acil servise yetiştirdim. İnanılacak gibi değildi, çok korktum! Midesine o kadar su dolmuştu ki artık ciğerleri sıkışıyordu.”

 Katie, küçük bebeği Emily gibi hatta ondan daha büyük bebeklerin bile su zehirlenmelerine karşı savunmasız olduklarını ve ebeveynlerin ne kadar su tüketildiğine dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek konu hakkında tüm ailelere uyarıda bulundu.

Neyse ki, küçük Emily annesi tarafından acile kaldırıldıktan sonra kusması durdu ve şimdi çok daha iyi durumda.

Mayo Clinic'te diyetisyen olan Katie Zeratsky, “Su zehirlenmesi, kısa sürede çok fazla su tükettiğiniz için kan seviyenizdeki sodyum seviyelerinin düşmesi ile bu şekilde trajik bir durum yaratıyor” dedi ve ekledi: “Fazla su tüketiminden ötürü zehirlenmek aslında yetişkinlerin bile dikkat etmesi gereken olası bir durumken bir bebek açısından bu çok daha fazla tehlike arz eder çünkü bebekler cüsseleri gereği yetişkinlere göre daha kolay bir şekilde sudan boğularak yaşamlarını yitirebilirler. Bu yüzden bebeklerimizin sağlığı için önlemi elden bırakmamalı, ebeveynler olarak bu tarz konularda son derece dikkatli davranmalıyız.”

UçanKuş APP'i indirip
Hem yorum yazabilir
Hem de soru sorabilirsiniz

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • MURDA & EZHEL - AYA
  1-MURDA & EZHEL - AYA
 • SAGOPA KAJMER - AVUTSUN BAHANELER
  2-SAGOPA KAJMER - AVUTSUN BAHANELER
 • BURAY - TAC MAHAL
  3-BURAY - TAC MAHAL
 • FERİDE HİLAL AKIN - YOK YOK
  4-FERİDE HİLAL AKIN - YOK YOK
 • BERKAY & TEPKİ - DELİ ET BENİ
  5-BERKAY & TEPKİ - DELİ ET BENİ
 • NORM ENDER - MEKANIN SAHİBİ
  6-NORM ENDER - MEKANIN SAHİBİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - FARZET
  7-İLYAS YALÇINTAŞ - FARZET
 • TUĞÇE KANDEMİR - YELKOVAN
  8-TUĞÇE KANDEMİR - YELKOVAN
 • SILA – KARANFİL
  9-SILA – KARANFİL
 • ERSAY ÜNER - NOKTA
  10-ERSAY ÜNER - NOKTA
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş