LİGLER ERTELENDİ

LİGLER ERTELENDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol, voleybol federasyonları ve Kulüpler Birliğinin başkanları ile bir araya geldi. Kasapoğlu, liglerin ertelenmesine dair kararını açıkladı. Ligler ertelendi.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs, Türkiye'de de görülmeye başlandı. Bir süredir tartışmaların odağında liglerin ertelenmesi var. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, futbol, basketbol, voleybol federasyonları ve Kulüpler Birliğinin başkanları ile bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu toplantının ardından alınan kararları açıklıyor. Canlı aktarıyoruz...

* Bilim Kurulu önemli bir rehber. Olası senaryoları takip eden ve tedbirleri gündemine alan bir süreç var.

* Devletimizin tüm kurumları yayılım durumuna göre hareket ediyor. Hepimizin gördüğü gibi hayata geçirdi, takip etmeye de devam ediyor.

* Özellikle karantina süreci yurt dışından gelen vatandaşlarımız için çok önemli. Tüm tedbirlerde taviz vermemek çok önemli. Bu nedenle herkese teşekkür ediyorum.

* Öğrenci yurtlarımız bu konuda çok önemli. İşbirliği nedeniyle tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Karantina aşamasında yabancı ülkelerin sıkıntılarını yaşamamış olmamıza sebep oldu.

* Yurtlarımızda yüzde 76 yatak kapasitesi şu anda boş. Sağlık Bakanlığı ile işbirliğimiz devam ediyor. 14 ilimizde 35 yurdumuzda dezenfekte işlemini gerçekleştirdikten sonra vatandaşlarımızın geçici süreyle kullanımına açtık.

* Sağlık çalışanlarımıza saygımızı ifade etmek istiyorum. Biz de bakanlık olarak çalışma ekibimizle özverileri nedeniyle bize katılanlara teşekkürü borç biliyorum.

* Salgının kontrol altına alınamadığı ülkelerde müsabakalar iptal edilmiş durumda. UEFA'nın önceki günkü toplantısında Avrupa Şampiyonası 1 yıl ertelendi. Tabii bizim İstanbul'da büyük bir gayretle hazırlandığımız Şampiyonlar Ligi finali var. Bu da ileri tarihte gerçekleşecek.

* Tüm önlemleri inceliyoruz ve uygulamaları hızla başlatıyoruz. Ben bugünkü toplantıdaki katılımcılara teşekkür ediyorum. Tüm konuları görüşebildik.

* Bu süreci derlenip toparlanma anlamında pozitif duruma getirmek için çalışıyoruz. Sporumuzun ileriye gidişi devam edecektir.

* Salon organizasyonları başta olmak üzere tüm müsabakaların seyircisiz oynanması konusunda karar almıştık. Geçtiğimiz hafta uygulandı.

* UEFA'nın tatil kararlarını hep birlikte gözlemledik. Ülkelerinde vaka sayıları binlerle ifade edilirken seyircili oynatmaya devam etmişlerdi. Biz ise seyircisiz kararını en erken alan ülkelerden biri olduk.

* Aldığımız bu karar, korona virüs pandemisi yayılım hızına göre alınmış bir karardı. Mevcut koşulların tekrar düşünülmesi konusunda değerlendirilmesi söz konusu oldu.

* Dün Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapılan toplantıda çok yeni kararlar alındı.

* Bugün bu kararları tekrar mütala ettik ve liglerin ertelenmesine karar verdik.

Haber ile ilgili yorumlarınızı instagram sayfamızdan yapabilirsiniz.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş