MUTLU KAYA 5 YIL SONRA ŞARKI SÖYLEDİ

MUTLU KAYA 5 YIL SONRA ŞARKI SÖYLEDİ

Güzelliği ve büyülü sesiyle katıldığı televizyon programında tüm dikkatleri üzerine çeken, saplantılı bir erkek tarafından vurularak tüm umutlarına gölge düşen Mutlu Kaya uzun bir aranın ardından ilk kez UçanKuş'ta Olay Yeri programına katıldı.

5 yıl önce katıldığı yarışma programının ardından memleketi Diyarbakır'a dönen Mutlu Kaya lise yıllarından beri kendisini saplantılı bir şekilde takip eden Veysi Ercan tarafından başından vurularak yüzde 92 engelle kalmıştı.

Bakımını ablası Dilek Kaya üstlenmiş ve defalarca kadın terörüne karşı konuşmalar yapmıştı. Ama o da geçtiğimiz Mart ayında bir ast subay tarafından vurularak öldürülmüştü.

Tedavisi süren bir bebek gibi yürümeyi ve konuşmayı yeniden öğrenmeye çalışan Mutlu Kaya, uzun bir aranın ardından şiddete uğrayan kadınların sesi olan Pınar Ergüner'in sunduğu UçanKuş'ta Olay Yeri programına açıklamalarda bulundu.

Ablası Songül Hanım ile programa katılan Mutlu Kaya ilk kez şarkı söyledi. Ablası Mutlu Kaya gibi güzel sesi olan Songül Kaya ise yaşadıklarını ve kardeşleri için verdiği mücadeleyi anlattı.

Dilek Kaya'nın öldürüldüğü evi Mutlu Kaya'nın tedavisi sürecinde kolaylık olması için açtıklarını, yaşananların ardından eve gittiğinde dehşete düşüren bir görüntüyle karşılaştığını kardeşinin kaçmaya çalıştığını, kapıda bile kanlar olduğunu söyledi. Basına yansıdığı gibi Dilek Kaya'yı öldürmenin sevgilisi olmadığının da altını çizdi. Songül Kaya, Biz Yandık Eller Yanmasın şeklinde söylediği şarkıyla herkesi şiddete uğrayan kadınlara karşı duyarsız kalmamaya çağırdı.

Mutlu Kaya, "Beni vuran kişi belki hapisten çıkıp yuva kuracak, peki ben ne olacağım? Ablam Dilek ben vurulduğumda beni sırtında taşıdı, hastaneye götürüp kurtardı. Ama ben onu kurtaramadım. Ablamın pamuk gibi elleri vardı. Nasıl mezarda olur?" sözleriyle acısını dile getirdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN...

Haber ile ilgili yorumlarınızı instagram sayfamızdan yapabilirsiniz.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
POP TOP 10
 • SEZEN AKSU - KARŞIYIM
  1- SEZEN AKSU - KARŞIYIM
 • SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
  2-SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  3-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
  4- ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  5-ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  6-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş