CHP'NİN 10 İLDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

CHP'NİN 10 İLDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU 14 Aralık 2023 - 23:18 | Güncelleme:

CHP'nin 10 şehirde belediye başkan adayı belli oldu. CHP, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nu, Ankara'da Mansur Yavaş'ı, Bursa'da Mustafa Bozbey'i, Balıkesir'de Ahmet Akın'ı ve Bolu'da ise Tanju Özcan'ı aday gösterdi.

CHP Parti Meclisi, 2024'te yapılacak yerel seçimler için belediye başkan adaylarını belirlemeye başladı. Şu an için 10 şehirde belediye başkan adayını belirleyen CHP, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş, Bursa'da Mustafa Bozbey, Balıkesir'de Ahmet Akın ve Bolu'da ise Tanju Özcan'ı aday gösterdi. Öte yandan Elazığ, Gümüşhane, Bayburt, Karaman ve Nevşehir'de belediye başkan adayları belli oldu.

CHP Parti Meclisi (CHP PM), 17.50 sularında toplandı. Kamuoyunda uzun süredir merak konusu olan belediye başkan adaylarının belirleneceği toplantıda 10 il için isimler açıklandı.

4 BÜYÜKŞEHİRDE ADAYLAR BELLİ OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ekrem İmamoğlu'nu belirleyen CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayını Mustafa Bozbey ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını Ahmet Akın olarak açıkladı.

AFFEDİLEREK PARTİYE DÖNEN ÖZCAN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

Bir önceki CHP yönetimine karşı değişim çağrısı yapan ve ilk önce partiden ihraç edilip sonra da affedilerek partiye dönen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise, şehrinden yeniden aday gösterildi.

227 SEÇİM BÖLGESİNİN LİSTESİNİ YAYINLADILAR

Toplantıdan sonra 227 seçim bölgesine ilişkin yayınlanan listede Nevşehir, Karaman, Elazığ, Bayburt, Gümüşhane kentlerinin adaylarının da belirlendiği görüldü. Böylece CHP 4 büyükşehir dışında 6 kentinin adaylarını da açıklamış oldu.