SAĞLIK BAKANI KOCA:"DEPREMLERDE HER İHTİYACA YETİŞEMEDİM"

SAĞLIK BAKANI KOCA:"DEPREMLERDE HER İHTİYACA YETİŞEMEDİM" 17 Aralık 2023 - 22:59 | Güncelleme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yetişemedikleri yerler olduğunu söyleyerek helallik istedi. Bakan Koca, "Sağlık Bakanı olarak, elimden gelen ne varsa, kaybedilen canların, yıkılmış şehirlerin acısını içime gömerek, gece gündüz demeden yapmaya çalıştım. Elbette, her ihtiyaca yetişemediğim, her sorumluluğa yetemediğim zamanlar da oldu. Daha iyisini yapabilirdik. Bunlar için sizlerin huzurunda vatandaşlarımızdan helallik isterim." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin olarak vatandaşlardan helallik istedi. Bakan Koca, "Sağlık Bakanı olarak, elimden gelen ne varsa, kaybedilen canların, yıkılmış şehirlerin acısını içime gömerek, gece gündüz demeden yapmaya çalıştım. Elbette, her ihtiyaca yetişemediğim, her sorumluluğa yetemediğim zamanlar da oldu. Daha iyisini yapabilirdik. Bunlar için sizlerin huzurunda vatandaşlarımızdan helallik isterim." ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA'DAN TBMM'DE DİKKAT ÇEKEN KONUŞMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Sağlık Bakanlığının 2024 Yılı bütçe görüşmelerinde konuştu. Bakan Koca Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleriyle ilgili yaptığı konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı. Deprem zamanı gece gündüz çalıştıklarını belirten Bakan Koca, yetişemedikleri yerler olduğunu belirterek helallik istedi.

"6 ŞUBAT SABAHI ÜLKEMİZ FELAKETLE KARŞI KARŞIYAYDI"

Bakan Koca, şunları söyledi: "6 Şubat sabahı ülkemiz hiç görülmemiş bir felaketle karşı karşıyaydı. Halen acılarımız taze. Yıllar boyu sürecek bir yas içindeyiz. Bu büyüklük ve yaygınlıktaki depremler, olabilecek en büyük yıkımların saniyeler içine sıkıştığı olaylardır. Maddi hasar telafi edilebilir, hayatta kalanların ruhlarındaki hasar on yıllar boyunca sürer. Bir kez daha; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Hatay halkına, tüm ülke insanına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. 10 ilimizde yıkımlara, çok büyük can kayıplarına yol açan, birbirini izleyen iki büyük depremde milletçe kardeşlerimizin imdadına koştuk.

"DAHA İYİSİNİ DE YAPABİLİRDİK"

Eşi görülmemiş bir dayanışma sergiledik. Devletimiz bütün imkanlarıyla yaraları sarmaya çalıştı. Bu çaba devam ediyor. Milletimiz, devletinin yanında dağ gibi durdu. Bu süreçte eksiklerimiz, noksanlarımız olmadı mı? İster istemez oldu. Daha iyisi yapılamaz mıydı? Daha iyisini de yapabilirdik.

"VATANDAŞLARIMIZDAN HELALLİK İSTERİM"

Fakat şu unutulmamalı. Felaketlerin eli ayağı bağlayıcı tarafları vardır. İmkanlarınız size yetmeyebileceği gibi, o şok içinde mevcut imkanları en rasyonel şekilde kullanamayabilirsiniz. Değerli Milletvekilleri, şu sözüm yüreğinizde yankısını bulsun isterim. Sağlık Bakanı olarak, elimden gelen ne varsa, kaybedilen canların, yıkılmış şehirlerin acısını içime gömerek, gece gündüz demeden yapmaya çalıştım. Elbette, her ihtiyaca yetişemediğim, her sorumluluğa yetemediğim zamanlar da oldu. Bunlar için sizlerin huzurunda vatandaşlarımızdan helallik isterim."